Osama Vinladen w barwach Peru

Od kilku dni piszą o nim gazety na całym świecie. Piszą, choć on ma zaledwie 14 lat i gra w drużynie juniorów lokalnego peruwiańskiego klubu Unión Comercio. Stał się sławny, bo ma na imię... Osama Vinladen.


Nagła sława młodego piłkarza z miasta Nueva Cajamarca rozpoczęła się od poniższego komunikatu, w którym – w miniony czwartek – Peruwiański Związek Piłki Nożnej poinformował, którzy zawodnicy mogą liczyć na wejście w skład reprezentacji mającej reprezentować Peru na listopadowych, kontynentalnych mistrzostwach juniorów (SUB-15) w Argentynie:

Osama Vinladen Peru

Okazało się wtedy, że wśród młodzieży będącej nadzieją peruwiańskiej piłki nożnej, jest chłopak o dość nietypowym imieniu: „Osama Vinladen”.

14-letni Osama Vinladen Jiménez López jest prawoskrzydłowym napastnikiem grającym na co dzień w drużynie juniorów klubu Unión Comercio z Nueva Cajamarca. Jego idolem jest Leo Messi i, jak twierdzi selekcjoner peruwiańskiej reprezentacji juniorów Edgar Texeira, jest jednym z najbardziej uzdolnionych i obiecujących piłkarzy swojej generacji.

Osama Vinladen Jiménez López

Osama Vinladen Jiménez López

Tylko to nieszczęsne imię, nadane przez rodziców 3 lata po ataku na World Trade Centre w Nowym Jorku… –Nie wiem dlaczego mnie tak nazwali. Pytałem się ojca o to wiele razy, ale nigdy nie udzielił mi odpowiedzi.– tłumaczył Osama Vinladen peruwiańskim dziennikarzom.

Piłkarz przyznał też, że nie specjalnie lubi swoje imię. –Musiałem się nauczyć z nim żyć, bo moi równieśnicy długo mi z jego powodu dokuczali. Teraz już się przyzwyczaiłem. Ale pewnie je zmienię, gdy będę miał 18 lat.– dodał.

„Oryginalne” imiona nie są w Peru niczym nadzwyczajnym (pamiętamy przecież wspaniały film „Madeinusa”) . Rodzice, zwłaszcza na prowincji,  nierzadko nadają swym pociechom takie, które są w ich mniemaniu wyjątkowo oryginalne i pozwolą im się wyróżnić wśród rówieśników. Peruwiański Urząd Stanu Cywilnego RENIEC ujawnił niedawno, że w rejestrze imion nadanych peruwiańskim obywatelom są m.in.: Dolar, Banco, Superman, Batman, Obi-Wan Kenobi, Garfield, Chuknorris, Rocky Rambo, James Bond, Marlboro, Adidas, Pilsen. Są też takie, które – prawdopodobnie – mają predestynować nowonarodzonych w kierunku jakiegoś zawodu. No bo jak inaczej wyjaśnić imiona: Profesor, Actriz, Estilista, czy Obrero?

PS. Podczas gdy Peru emocjonowało się Osamą w reprezentacji, policja w sąsiednim Chile poinformowała, że zatrzymała na granicy Peruwiańczyka z ponad kilogramem kokainy w przewodzie pokarmowym. Jak się zazywał? Wiecie jak się nazywał? Sadam Husein Ramírez Tuesta.

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Osama Vinladen w barwach Peru"

  1. ffatman  11/10/2017 o 13:53

    Mogło być gorzej – Húsario Aguila.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.