O czasie dzisieszych Majów w Bonobo (KRK - 4.06)

Imprezy i wydarzenia w Polsce. Oczywiście te związane z Ameryką Łacińską i Karaibami.

O czasie dzisieszych Majów w Bonobo (KRK - 4.06)

Postprzez tierralatina.pl » 30 maja 2017 01:35

Księgarnia-kawiarnia podróżnicza Bonobo w Krakowie (Mały Rynek 4) zaprasza na spotkanie z Weroniką Mliczewską, autorką książki pt. ,,Na początku jest koniec. Na szlakach duchowości Majów".

"O czasie wśród dzisiejszych Majów"

Spotkanie rozpocznie się 4 czerwca 2017 o 17:00.

Podczas spotkania Weronika zabierze nas na bezdroża Ameryki Centralnej, do głębokiej dżungli podczas szamańskich rytuałów oraz wysokie góry, gdzie nie ma ścieżek, hosteli, a czas wytyczają cykle Natury i duchowego kalendarza Majów.
Będziemy podróżować za pomocą fotografii, filmów i dźwięków, by przenieść się w serce kultury współczesnych Majów.
Zastanowimy się, które z zebranych doświadczeń i mądrości możemy wprowadzić w naszą codzienność i zastanawiać się nad nowoczesnym podejściem do podróży.
Będziemy łamać romantyczny mit odnośnie egzotycznych miejsc, by szukać nowych znaczeń i tropów interpretowania kultury.

MajowieBonobo.jpg


Weronika Mliczewska – antropolożka, reżyserka, fotografka. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, reżyserię oraz antropologię na Goldsmiths, University of London, fotografię w Akademii Fotografii oraz film na UCLA Extensions w Los Angeles. Prowadziła badania terenowe wśród Saamów za Kołem Polarnym oraz w siedzibie ONZ w Genewie, kwestionując funkcjonowanie ochrony praw kultur rdzennych. Badania antropologiczne zabrały ją też do Ameryki Centralnej, gdzie wśród dzisiejszych Majów zgłębiała jak alternatywne pojmowanie czasu wpływa na struktury społeczne. Stąd powstał reportaż ,,Na początku jest koniec. Na szlakach duchowości Majów" (Wyd. Muza).
Od dziesięciu lat specjalizuje się w tematach związanych z duchowością, jej poszukiwania zabrały ją do serca najbardziej hermetycznych ceremonii wśród Inków w niedostępnych bezdrożach And, Indian Shipivo w dżungi amazońskiej, Huicholi ukrywających się przed cywilizacją w Meksyku, majańskich strażników czasu Ameryki Centralnej, pusteliników buddyjskich w Himalajach, mnicha buddyjskiego w Japonii, Rastafarian żyjących w odosobnieniu na Jamajce, Masaja żyjącego wśród wodospadów i dzikich zwierząt, szamanów Sangoma w RPA, czy przedstawicieli kasty DOM podtrzymujących święty ogień w Varanasi podczas kremacji zwłok.
Podróż jest dla niej drogą osobistego wzrostu, zadawania pytań, które przybliżają do rozumienia natury człowieka. Swoje doświadczenia Weronika tłumaczy na język filmu oraz fotografii, sztukę traktuje jako formę ekspresji oraz interpretację antycznej wiedzy. Buduje mosty pomiędzy prastarymi tradycjami i wiedzą, nie pozwala im odejść w zapomnienie, a poprzez swoje działania oraz interpretacje pokazuje, jak bardzo aktualne mogą być one w naszym życiu i jak bardzo mogą je wzbogacać.
Autorka bloga: http://www.veroetnika.com
Jej prace audiowizualne można zobaczyć tutaj: http://www.weronikamliczewska.pl/
Z tierralatina.pl możesz m.in. wyszukać najtańsze połączenie lotnicze, zarezerwować hotel, bądź hostel.
Avatar użytkownika
tierralatina.pl
ciudadano
 
Posty: 542
Dołączył(a): 26 wrz 2009 06:14
Lokalizacja: Ameryka Łacińska


  • Reklama

Powrót do Agenda Latina

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron